| Ioanna2012 a întrebat:

am o problema cu internetul si habar nu am ce sa fac.
Imi spune ca sunt conectata ca totul este ok insa cand vreau sa accesez o pagina de internet (oricare) nu merge. Nu stiu ce s-a inatmplat. aveti vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Da, intrii pe mozilla, sau chrome, sau ce folosesti tu, la bara de cautare scrii "http://192.168.1.1, intrii pe pagina, si undeva, trebuie sa scrie username si password, si acolo modifici ce scrie, cu ce ai tu in documente.
De ex, acolo va fi scris numele modemului si o parola oarecare.
Tu trebuie sa cauti prin acte, un username si o parola, pe numele tau.
De obicei username-ul este pe numele celui care are internetul, cei pe numele tau, sau pe numele unui parinte.
Username si parola sunt ceva de genu:
Username: dianna2012_Bu
Password: 123456

3 răspunsuri:
| lucy90 a răspuns:

Pai nici noi nu stim ca nu neai spus. ce fel de eroare iti apare cend deschizi un browser?

| dianaely a răspuns:

Pai eu zic ca ai multe cheesti in computer nu trebuie sa fie plin asa
scade viteza sau vorbeste cu un om care e priceput

| cristi028 a răspuns:

Da tu ai pornit internetul?