| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU. am observat de multe ori multi ani incoace de Ziua Mortiilor dupa ce se termina slujba pe care preotu o face dupa ce punem lumanarile si florile ca incep sa cante pasarile ce semn e asta? Batranii spun si au o vorba ca daca canta in Ziua Mortilor pasarile se spune ca plang dupa ei dupa viata lor pierduta de pe acest pamant ci ca nu mult va fi pana va veni ziua cand mortii v-or auzi ceasul asa cum spune biblia.
Insa am citit cum ca in Indonezia daca moare un om el v-a sta 11 zile cu familia. Dupa acele 11 zile spune ritualul ca zeci de animale v-or fi sacrificate si puse cu decedatul sa aiba ce sa manance sa nu se plictiseasca ciudat nu? Eu va intreb asa : care mananca dupa ce e mort? Sincer eu nu am vazut morti sa manance in groapa. Cititi aici si ascultati acel video... E ciudat da adevarat. Da adevarul e undeva pe la mijloc. https://www.unica.ro/......vii-31416.

1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

De parcă păsările nu cântă toată ziua LOL. Crezi că în timpul slujbei nu cântă? Sau înainte? Cântă doar că nu le auzi de inepțiile preotului. O aberație mai mare ca asta cu păsările n-am auzit.