| Bichi a întrebat:

Buna TPU.Am si eu 2 intrebari.1big grinaca bei mai multa apa in timpul mesei te ingrasi? 2:Imi puteti spune niste exerciti prin care pot sa ridic piciorul mai mult, ca il pot ridica cam 1, 60m si vreau sal ridic mai mult decat mine eu am 1, >73mFUNDA +Vot

Răspuns Câştigător
| Derbedeu24 a răspuns:

Frate deci fi atent ca si eu am 1, 73 si ridic piciorul cam la 1, 75 cu ajutorul incalziri timp de 35 min si pe urma incerci sa faci spagata sfoara etc.Dar ATENTIE daca incepe sa te doara zgarciu de la picior in partea de sus te opresti si stai 2 min si pe urma iar faci miscare timp de 20 min si faci asa zilnic pana cand reusesti sa faci spagata sau sfoara etc si daca iti reuseste o sa lovesti cu piciorul mai bine si cat mai sus si vei lovi si cu putere ca aceste exercitii iti dezvolta muschi si arde grasimea in legatura cu apa eu iti recomand apa plata e cea mai sanatoas si o bei dupa masa! nu inaintea mesei! SI exercitiile sa le faci dimineata dupa 50 min dupa ce termini cu mancatu. FUNDA +VOT PLZ

1 răspuns:
| ghiolbitza a răspuns:

Consumul de apa nu e indicat inaintea, in timpul sau imediat dupa masa, deoarece scade concentratia de acid gastric din stomac si incetineste procesul de digestie. De asemenea, nu e recomandat sa bei ceva rece in timpul sau imediat dupa masa, e de preferat sa ai un ceai cald la indemana sau o cafea calda, daca simti nevoia sa bei ceva in timpul sau dupa masa. Trebuie sa stii ce fel de metabolism ai daca vrei sa nu te ingrasi. Depinde de nivelul de absorbtie al apei in organism si de cata apa retine corpul tau. Consulta un nutritionist.