| emi_8585 a întrebat:

Buna TPU.
am si eu o centrala ariston cu tiraj natural, iar in timpul mersului folosind apa calda timp de aproximativ 5 -10 min se aprinde ledul portocaliu si flacara se opreste astfel nemaivenind decat apa rece. C e ar trebui sa ii fac?

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Daca te pricepi> Sub pompa exista un aerisitor. Sub o sita. Poate sa fie infundata. Doi> In vasul de expansiune trebuie sa fie doua atmosfere are. 80 la suta apa 20 la suta apa. La flacara de veghe exista un reglaj, care mareste sau micsoreaza flacara. Pa! Dar cel mai bine, este un specialist. Pa!

| grgdlk a răspuns:

E vorba de presiune, pe undeva se pierde, doar ca eu am tiraj fortat, oricum nu o sa rezolvi singur problema, trebuie chemat un specialist