| GaBrIeL_6760 a întrebat:

Buna TPU am si eu o mare problema cu pc deci ieri am tras de curiozitate un programul de verificat tempertatura la pc SpeedFan si am avut mare uimire sa vad ca CPU meu a ajuns la temperatura de 90 de grade, am fugit repede la un service de pc sa imi cumpar un cooler nou care are puterea de 2.300 de rpm dar nu se observa mare diferenta acum imi ajunge pana la 60-70 de grade, dar nu cred ca arata cum trebuie temperatura ca am pus mana pe radiator care vine pus pe procesor si nu e asa cald, ma gandesc ca la 60 de grade te arde la mana

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cauta si instaleaza Piriform Speccy.asta nu da eroare. speedfanul nu e bun.

| gabigabriel a răspuns:

La ce interval de timp este temperatura aceasta dupa ce ai pornit pc-ul?

| GaBrIeL_6760 explică:

Am uitat sa pun si o poza ca temperatura pe care mi-a arata http://i48.tinypic.com/25kslxk.jpg