| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
As putea sa mai reduc voltajul la un procesor AMD a4 x2 4000?, chestia este ca mi se incinge cam tare in jocuri 65 de grade iar in idle sta intre 45-si 58 de grade fara OC fara nimic,ba chiar am pus si alt cooler dar nu prea se observa prea mare diferenta.
Daca voi scade voltajul cu putin imi v-a scadea si temperatura?, sau risc sa stric procesorul?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca stii ce faci nu strici procesorul. Si scade voltajul usor si probeaza stabilitatea ulterior.

| ombladon a răspuns:

65* este o temperatura rezonabila, daca nu trece de 65*, atunci nu mai umbla in BIOS.

| raresandrey a răspuns:

Da, Test Custom Clocks. Auto-Tune