| alexx102428 a întrebat:

Am un aparat Nescafe Dolce Gusto si nu imi mai livreaza cafeaua in capsula in cana. Apas butonul de pornire al aparatuylui si face zgomot ca si cand ar da cafeaua dar nu poate.Cum rezolv problema?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Cumpara o solutie de curatare a calcarului la plic si introdu-o in apa si apoi trece apa aceea prin el; poate are depunere din apa! Sau daca mai este in garantie, atunci mergi cu el la ei fiindca ti-l pot duce ei la Service sau macar ii poti intreba pe cei de acolo ce poti face. Aparatele astea nu stiu daca se pot repara, cand se defecteaza! Numai bine!