| DarkXeRo a întrebat:

As vrea sa stiu care este diferenta intre o baterie incorporata in laptop si una detasabila.Cineva mi-a spus ca atunci cand este incorporata,si laptop-ul este bagat in priza,curentul electric nu mai trece prin baterie, si ajunge direct in laptop.Este asa? Si daca este asa se aplica la toate laptop-urile sau doar la unele?
Dau funda celui mai bun raspuns!

1 răspuns:
| Roșu_Iulian_1995 a răspuns:

Pai daca ai baterie detasabila e mai bine, daca ai una incorporata cu timpul bateria se va deteriora si nu va tine la fel de mult încărcata.