| Ricky78 a întrebat:

TPU! As vrea sa stiu care e cea mai placuta meserie. Si daca ati putea sa imi spuneti pe ce profil trebuie sa mergi la respectivele meserii. Dau funda. Multumesc:*

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cea mai placuta meserie e cea pe care iubesti, pe care o faci cu pasiune si demnitate. Pentru mine, cea mai buna meserie e cea de medic, fiindca salvezi vieti (dar eu sunt medic). pentru sotul meu, cea mai placuta meserie este cea de profesor (fiindca luminezi mintile copiilor si iti lasi o amprenta asupra intregii lor vieti, ii formezi), dar el este profesor. Pentru vecinul meu cea mai placuta meserie este cea de inginer (fiindca din mainile lui ies obiecte perfecte, utile si ingenioase( si de aceea el e inginer.

| Mozurov a răspuns:

Eu o sa iti spun ce meserii imi plac mie.
1)Militar (ar trebui sa urmezi profilul mate-info)
2)Detectiv particular (ar trebui sa urmezi profilul Uman). Desigur profilul te ajuta sa intri la facultatea pentru a avea licenta ca sa practici studiile astea.