| MTiberiu99 a întrebat:

Heyy,sunte elev la mate-info, in clasa a x-A si as vrea sa imi aleg o meserie dar nu prea stiu toate optiunile mele dupa ce termin acest profil. As vrea sa imi spuneti niste meserii pe care le pot urma dupa mate-info. Niste meserii interesante.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti da la orice facultate dupa ce ai facut un profil mate info

| minrest a răspuns:

Poti sa mergi la orice facultate din Politehnica, daca esti bun te poti face programator.

| matrix100 a răspuns:

Programator, web design

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Aș vrea sa știu cum e la mate-info?
(Vreau sa merg si eu la mate-info)
În legătură cu întrebarea ta.
Mate-info este cel mai bun profil(pentru mine)poate si cel mai greu dar nu contează...
Ai putea fi:
-Arhitect (este o meserie f.banoasă și la care îți trebuie matematica )
-Medic (doar ca trebuie sa inveti mai mult acasa la biologie, chimie, fizică)
-Avocat(tot o meserie bănoasă la care îți trebuie română, istorie și cred că engleză sau o limbă străină)
-Profesor (o meserie destul de bună dar nu f.bine plătită la noi în România)
Și altele...Dar după mine astea ar cam fi meseriile care ai putea sa twe gândesti la fie care în parte...
Eu unul vreau sa urmez ori F.de Medicină ori de Arhitectură...
Și te rog să imi zici daca e greu la profilul de Mate-Info....Suces!
happy

| MTiberiu99 explică (pentru Adi_Chindea_1995):

Eu sunt a x-a Si nu mi se pare greu..cred ca din clasa a unsprezecea o sa fie greu.

| denyydenisaa001 a răspuns (pentru Adi_Chindea_1995):

Depinde la ce liceu mergi si mai depinde si cat de exigentii sunt profesorii, dar daca doresti sa urmezii Facultatea de medicina trebuie sa intri pe profil biochimie(stinte ale naturii)dar daca iti doresti sa devii arhitect mai bine ai intra pe mate-info deoarece la arhitectura iti trebuie foarte multa geometri.