| marryy135 a întrebat:

winking Deci spuneti-mi si mie niste site-uri ceva cu profesii eu mai stiu ce as putea sa aleg sau ceva de genul ca nu stiu prea multe meserii, dar trebuie sa ma decid caci singura nu stiu ce anume as vrea! ajutati-ma pls happy

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Ar trebui sa iti faci pe net intai niste teste sa vezi ce tip de personalitate ai, etc.
De exemplu testul Holland: http://www.scritube.com/diverse/Testul-Holland-reteta-sigura-d4151159.php
Sa stii ca e foarte bun testul, ni l-a dat si noua doamna psiholog de la scoala, deci e folosit, nu e asa ca sa fie.
Site-uri gasesti cu zecile gen ejobs, ajofm (AGENŢIA JUDEŢEANA PENTRU OCUPAREA

FORTEI DE MUNCA) si multe altele.Trebuie sa alegi meseria in functie de ce te pricepi si ce iti place.Bafta! :*