| GhostCommander a întrebat:

as vrea si eu regulamentul (regulile) pentru World of tanks, le-am cautat dar nu le-am gasit.Dau funda pentru cel care imi da regulile jocului.Multumesc

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Jocul pleaca cu un tutorial. Ca si reguli tu pleci cu un tanc si pleaca 12 vs 12 tancuri daca imi amintesc bine. De fiecare data cand joci primesti puncte cu care iti poti lua alte tancuri sau armament. Ca mod de joc este ca atunci cand te misti, iti scade precizia, iar cand astepti si tintesti, tinta se reduce. Cand tinta e suficient de mica, poti "trage", si apoi trebuie sa astepti sa tragi a doua oara, apoi a treia oara. Acest lucru e important cand ataci cu un tanc mic un tanc mare, ca trebuie sa dai mai multe lovituri ca sa il omori.