| Denis_5853 a întrebat:

Buna TPU cam de la cati ani incepi sa cresti in inaltime in august am inplinit 13 pana la 14 ani trebuie sa cresc? am 160-162(funda)

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Unii incep sa creasca de la 12 ani ...la altii schimbarile se petrec mai greu pe la 14-16 ani si continua pana la 20 de ani.
Oricum stai linistit ca o sa cresti.
Probabil ca o sa incepi odata ce implinesti 14 ani.
Eu de ex am crescut brusc cand eram in clasa a 7-a si de la 1, 60 am ajuns pana la sfarsitul anului la 1, 72.
Acum am 1, 85 si cred ca o sa raman asa.
Cam de pe acum incepi sa te dezvolti..doar ai rabdare

| KUBY78 a răspuns:

Da

| beatrice9849 a răspuns:

Normal cresti in inaltime pana la vrsta de 20 de ani dar nu asa se intampla in toate cazurile, cresti cativa centimetri pe an, nu brusc

| KinoAndreea a răspuns:

Da..cresti si te dezvolti pana la varsta de 25 de ani. Asa mi-o spus cineva.

| djRobert13 a răspuns:

De la 13-14 ani incep schimbarile la baieti printrecare si cresterea si se opreste cam pe la 18-20 de ani. Acum depinde te mai poti dezvolta si dupa 20 de ani, depinde de fiecare.
big grin

| Zed_Zac_1981 a răspuns:

Normal ca o sa cresti si asta se opreste doar in functie de ce activitati ai tu.
mergi la sala(o sa cresti putin si gata)
mergi la baschet, volei, inot(de preferat) te dezvolti foarte mult si foarte frumos.
sfatul meu este sa te apuci de un sport cat mai repede, de preferat inotul.(baschet si volei sunt si ele bune )