Întrebare recomandată | AestheticPerf a întrebat:

Care carte mi-o recomandati pentru vocabularul limbii engleze? Expresii, cuvinte, exercitii, etc, daca le-ar contine pe toate ar fi superhappy. FUNDA!happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, iti recomand asta; https://m.emag.ro/......DQDCL7BBM/

| gabbyella200051 a răspuns:

E simplu. Nu trebuie sa cauti cârti speciale. E nevoie sa alegi ce-ti place spre exemplu o povestire sau un basm. Trebuie sa te uiti la nivelul caryii si sal compari cu cel pe care tu il ai, sa nu fie prea greu pentru tine sau prea usor. Aceste cârti contin vocabular si cu ajutorul basmului si a vocabularului iti vei imbunatati cunostintele. Cartile se găsesc peste tot, in magazine, biblioteci, scoli.

| GuessWho06 a răspuns:

Daca te intereseaza si o aplicatie utila pentru telefon/tableta poti incerca Duolingo. E foarte faina si poti da si teste! Salut!

| Idk_Bogdan_1977 a răspuns:

Nu iti trebuie...Inveti mai usor si mai rapid jucand jocuri si vizionand filme...Iar in acest fel vei invata si cum se pronunta!

| Cj_Cosmingeorge_1998 a răspuns:

Poti incerca Snapshot Elementary Student Book: http://www.librarie.net/......asa-a-vi-a este de clasa a 6-a, funda?