| bogdypolice a întrebat:

Ce ziceti imi merge GTA IV daca am:
Operating System: Windows 7 Enterprise 32-bit
Processor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (2 CPUs), ~2. 6GHz
Memory: 2048MB RAM
Video Card: ATI Radeon HD 2600 PRO(256 MB)

Stiu ca cerinţele minime de sistem pentru GTA 4 sunt:

OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8Ghz, AMD Athlon X2 64 2. 4Ghz
Memory: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Ce ziceti merge?

Răspuns Câştigător
| Shottas a răspuns:

Da ..ar trebui sa mearga.dar la detalii minime si rezolutia la fel...

7 răspunsuri:
| whiteviper98 a răspuns:

Well, merge. Dar mai bine pui Vista. Windows 7 iti cere multe, iar la resurse la GTA IV o sa iti arate putin si vei avea lag din cauza placii video. Daca pui vista sau XP va merge Bine. Fundabatting eyelashes?

| Shottas a răspuns:

Iti pun eu nu te mai lua dp toti... Iati tune up utilites dupa the/pirate/bay/.se cu licenta cu tot si restul te ajuta programu sa optimizezi pc. Eventual mai intri si in task manager si opresti programele ne folositoare.

| cristianfrunza a răspuns:

Iti va merge la detalii mici...Dar tin sa te anunt ca GTAIV este sincronizat cam prost pe PC, eu am un quad core, 3gb ram, video 1 gb si abia merge la highbig grin

| Kyrie a răspuns:

Adevarat

| NonEinstein a răspuns:

Da,o sa iti mearga dar pe setari minime, adica all Low si la resolution sa fie 800X600 si iti merge, spor!

| cosmin2sun a răspuns:

Daca iti merge o sa iti mearga foarte sacadat pentru ca ai placa video mica iar RAM-ii insuficienti. Dar placa video e cea mai importanta pentru gaming dupa care vin RAM-ii

| tatarradu a răspuns:

Eu cred ca iti trebuie windows 7 ultimate pe versiunea de 64 biti fiindca gta 4 merge numai pe versiunea de 64 biti, in rest cred ca ii in regula