| ionutyoyo a întrebat:

Buna TPU cine imi da un site de unde pot descarca driver universal audio pentru windows xp?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Mă refeream că nu există driver universal în sensul că nu găseşti online driver neavând niciun model, nicio denumire.
Că există un driver ce se potriveşte la mai multe tipuri de dispozitive este altă treabă.
Spre exemplu nu poţi instala driverul unei plăci video nVIDIA tu apelând la unul pentru ATI.
ASRock dar care model mai exact?
Pentru asta îţi pot da doar site-ul http://www.asrock.com/support/download.ro.asp?c=All
şi alegi modelul.
Ori descarci tu manual de pe site ori foloseşti vreun program pentru asta.
Foloseşte Driver Genius prima dată şi vezi dacă rezolvă problema.

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Driver universal? Nu există.
Din moment ce n-ai precizat de modelul plăcii audio ţi-aş recomanda să foloseşti un program ce caută automat drivere.
Spre exemple driver genius -> http://goo.gl/jB02n
Sau cpu-z, drp.su, slim drivers.
Asta în cazul în care driver genius nu-l detectează.

| ionutyoyo explică (pentru DDCC):

Deci...driver universal exista ca l-am avut da l-am pierdut odata cu windowsu..placa de baza e ASRock

| DDCC a răspuns (pentru ionutyoyo):

Mă refeream că nu există driver universal în sensul că nu găseşti online driver neavând niciun model, nicio denumire.
Că există un driver ce se potriveşte la mai multe tipuri de dispozitive este altă treabă.
Spre exemplu nu poţi instala driverul unei plăci video nVIDIA tu apelând la unul pentru ATI.
ASRock dar care model mai exact?
Pentru asta îţi pot da doar site-ul http://www.asrock.com/support/download.ro.asp?c=All
şi alegi modelul.
Ori descarci tu manual de pe site ori foloseşti vreun program pentru asta.
Foloseşte Driver Genius prima dată şi vezi dacă rezolvă problema.