| andreutza98deutza07elly a întrebat:

Cum pot ajunge trei copii singuri cu avionul, si ce le-ar trebui la ei pentru a trece granita. Iar daca unul dintre copii are sub 12 ani beneficiaza de vreo reducere? Se mai platesc si alte taxe in afara de bilete? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand au nevoie de acte de identitate, respectiv carte de identitate sau pasaport (pentru cel sub 14 ani).
Daca nu merg cu parintii au nevoie de o declaratie notariala a ambilor parinti, prin care acestia isi dau acordul ca minorii sa plece in strainatate si indica ca insotitor major personalul de bord de pe avion, indicand compania aviatica si numarul zborului.
Pentru celelalte nelamuriri uita-te pe site-ul oficial al companiei aviatice cu care vrei sa zbori.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au nevoie de un insotitor major si declaratii de la ambii parinti prin notar