| goodofwar09 a întrebat:

Buna TPU cum pot suta cu efect ca acesti jucatori http://www.youtube.com/watch?v=7OUYtvip8j4? Va rog ajutati-ma sunt disperat.

1 răspuns:
| Grimmjow69 a răspuns:

1. Potriveste mingea in unghiul dorit.
2. Pune-ti piciorul de sprijin (nu cel cu care sutezi) aproape de minge, cu fata in directia in care vrei sa se duca mingea. Incepe prin a exersa asta, cand te pregatesti sa lovesti mingea.
3. Odata ce te-ai obisnuit cu figura asta, incearca sa curbezi traiectoria mingii. Daca sutezi cu piciorul drept, ca sa trimiti mingea in stanga, loveste jumatatea de la baza dinspre dreapta ta cu partea interioara a varfului piciorului.
4. Pentru ca mingea sa-si curbeze traiectoria de la stanga spre dreapta, loveste jumatatea de jos din partea stanga a mingii cu partea exterioara a piciorului tau. Ca sa lovesti o minge cu exteriorul piciorului, suteaza "de-a curmezisul" mingii.