| maryangelll a întrebat:

Daca de exemplu mergi in sua si iti activezi roamingul o sa-ti ramana acelasi numar de telefon(adica persoana pe care o apeleze va vedea acelasi numar pe care il ai sau cu prefixul tarii)? Si daca suni in tara nu exista vreo optiune prin care persoana pe care o apelezi sa nu plateasca nimic, ci doar tu cel care ai apelat? Mersi anticipat!

2 răspunsuri:
| SupraDozaDeVise a răspuns:

Exact, iti ramane acelasi numar happy Si nu cred ca exista vreo optiune asa cum zici tu..Persoana (din SUA) trebuie sa plateasca..Succes!

| sticx a răspuns:

Da iti ramane acelasi numar....Si da plateste doar cel care apeleaza. Daca te suna cineva din Romania in SUA ii consuma minutele bineinteles daca are