| Denis_5853 a întrebat:

Buna TPU daca merg la concursuri la karate si castig diplome,trofee, medali o sa ma ajute la facultate? funda:X:X:

Răspuns Câştigător
| adrew a răspuns:

Da o sa te ajute, o sa poti obtine studii gratis

| mixxjim a răspuns (pentru adrew):

Unde obtine studii gratis? in Romania vorbesc. poate ne dai niste linkuri ceva de pe la facultati care ofera studii gratis pentru diplome sportive ca e interesant de stiut si pentru altii.

| suntserios a răspuns (pentru adrew):

Vrajeli

| adrianz_3367 a răspuns (pentru mixxjim):

Ub.ro,fsmss.

| mixxjim a răspuns (pentru adrianz_3367):

Astea se vor linkuri, sau ce?

| adrianz_3367 a răspuns (pentru mixxjim):

Asa pare situl ub.ro, si fsmss - facultatea de stiinte ale miscare, sportului si sanatatii.

| mixxjim a răspuns (pentru adrianz_3367):

Nu pare link, iti dau eu linkul, unde scrie ca e vorba de componenti ai loturilor nationale, castigatori la olimpiade si mari campionate, si in limita unui anumit numar de locuri, asta fiind la Universitatea din Bacau http://fsmss.ub.ro/......122013.pdf

11 răspunsuri:
| corinusdeplus a răspuns:

Poate doar daca vrei sa te duci la o facultate de sport, in rest nu cred...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca dai la facultatea de sport poate ca da.

| mixxjim a răspuns:

Poti fi acceptat la facultati de sport si poate la cele cu caracter militar (academia militara, academia de politie, jandarmi, SRI) unde se dau probe sportive fara a mai da proba sportiva ci doar pe cele teoretice. adrew probabil sta prin alta tara si ti-a raspuns cum e acolo, la noi nu functioneaza chestia asta - sau ati vrut sa va dati o fundita prieteneasca si ati gasit o forma sa o acordati happy

| mixxjim a răspuns:

Nu stiu daca ai vazut toata discutia, deci este posibil ca Universitatea din Bacau sa te accepte la studii gratis daca esti sportiv de inalta performanta, component al loturilor nationale, participant la campionate mondiale, europene, nationale sau olimpiade in limita a 10 locuri. vezi discutia si linkul dat, deci ai putea avea sanse sa studiezi gratis la Bacau happy

| DIIMIIM a răspuns:

In niciun caz... funda? big grin