| Dorjdie341 a întrebat:

daca vreau sa dau admiterea la academia forte terestre sibiu, la voi da examen scris (eu voi termina la stiinte sociale ) sper ca nu am treaba cu matematica, fizica. Astept raspunsuri. Ofiter vreau sa fiu

Răspuns Câştigător
| SemperPrimoris1992 a răspuns:

Daca nu vrei sa ai treaba cu matematica in Academie, ori intri la stiinte administrative, ori la stiinte militare la o arma luptatoare (infanterie, vanatori de munte, etc).
Totusi pentru a intra la stiinte militare se da admitere din matematica M1, spre deosebire de stiinte administrative unde se da examen din limba si literatura romana.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al Academiei FT, la Admiterea 2017 si vezi materiile din care sustii examene.