| AntoniaOrman a întrebat:

De ce pe ecranul telefonului meu scrie sa introduc cartela SIM cand ea este in telefon(am verificat)? Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un service autorizat de reparare telefoane sau la Orange/cosmote/Vodafone, posibil sa se fi defectat acele lamele. s-au posibil sa se fi udat. incearca daca nu sa stergi putin telefonul cu un servetel dar nu umed. sau ceva uscat usor, si cartela la fel, daca tot nu merge, go la service.

4 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

E prea uzata cartela! du-te la ei la reprezentata sa iti dea alta cartela!

| vangaelis a răspuns:

S-a magnetizat cartela. Du-te la reprezentanta si iti va schimba cartela gratis si iti salveaza si numerele pe care le aveai in telefonwinking

| elyn a răspuns:

Se intampla si la cartel noua, magnetul de pe spate e mai mic, mergi la reprezentanta, daca nu sunt cu numere!

| marinalove14 a răspuns:

Ori nu ai mai reincarcato de mult si ti-a expirat cartela sau sa zgariat aceea placa aurie din spatele cartelei si nu mai ie buna de nimic asa mi s-a intamplat mie de multe ori.