| ExtraRoxy a întrebat:

De curand mi-am cumparat un telefon ( samsung chat 335 ). Sunt pe vodafone si nu pot activa internetul, imi spune ca telefonul nu este cmp cu acest serviciu. Inca ceva : pe telefonul celalalt primeam un sms in care spunea " vei primi de la vodafone un mesaj pentru configurarea serviciului de mms etc ". Vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Andrei1094 a răspuns:

Gata am rezolvat problema.trebuie sa intri in setari-retea-conexiuni-Vodafone live! pre-si aici trebuie sa dai editare
setare nume: Vodafone live! PRE
URL pagina de pornire: http:\\live.vodafone.com
Purtator: GPRS
Proxy: pornit
Adresa: 193.230.161.231
Port: 8080
Timp de intarziere(sec): 150
DNS: pornit
Dnsi: 0.0.0.0
DNS2: 0.0.0.0
nume acces: live.pre.vodafone.com
id utilizator: live
parola: Vodafone
ASTEA SUNT SETARILE.bafta happy

3 răspunsuri:
| benny a răspuns:

L-ai cumparat nou din magazin? daca l-ai cumparat din alta parte sa-r putea sa fie o replica, o chinezarie ceva

| Andrei1094 a răspuns:

Exact acelasi lucru patesc si eu cu acelasi model de telefon.insa pe vodafone.ro zice ca e compatibil... angry daca ai rezolvat problem da si mie un mesaj si zi cum plshee hee

| ExtraRoxy explică:

Da mha.e nouhappy