| Erika11 a întrebat:

Eu as vrea sa incep sa cresc iepuri, dar sa nu fie ceva serios doar pentru familie, sa ii mancam. Momentan am 1 femela si 1 pui(mascul). Vreau sa cumpar inca un mascul adult.

Nu stiu prea multe despre acest domeniu.

Am nevoie de sfaturi: cum sa construiesc custiile, cum sa ii asez in ele, cat sa las masculul impreuna cu femela, cu ce sa ii hranesc etc.

Eu stiu ca iepuri mananca lucerna. O mananca proaspata sau trebuie uscata? Cat timp?

Cel mai folositor raspuns ia FUNDA!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O multime de site-uri. Numai sa citesti: https://www.google.ro/#q=cresterea+iepurilor