| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu..Imi puteti spune cum pun un colet la posta fara ramburs dar destinatorul sa-mi dea alt colet la schimb ...Cum fac? si cum trebuie scrise pe colet expediatorul si destinatia..foile pe care scriu expediatorul si destinatia trebuie luate de la posta?

Răspuns Câştigător
| catalin02 a răspuns:

La posta la punerea coletului iti for fi date niste fise care vor trebui completate(expediator, destinatar...), acolo vei mentiona ca coletul sa nu se ridice de la posta pana nu va fi trimis celalalt colet(nu prea am zis pe inteles dar te vei descurca)Bft