| MaNNuu a întrebat:

Buna TPU m-am gandit sa imi iau un telefon am gasit un vanzator telefonul in poze e in stare excelenta pretul destul de bun...dar am o singura problema, suntem din alte orase si nu as vrea sa imi iau teapa adica sa mi-l trimita prin posta si sa fie defect, exista la posta vreo optiune sa platesc dupa deschiderea coletului sau sa il returnez si sa imi iau banii inapoi daca coletul este diferit de ceea ce mi-a fost promis? va rog raspundeti-mi ca maine vreau sa il cumpar.Sau ziceti-mi va rog frumos un curier in afara de fan ca e prea scump care iti da voie sa incerci coletul inainte de plata sau sa poti sa il returnezi si sa iti si primesti banii inapoi

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nici posta, nici firmele de curierat nu permit ceea ce vrei tu. Este un risc pe care ti-l asumi cumarand un telefon de la un vanzator neautorizat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici macar curierul nu permite sa desfaci pachetul. nu ai nicio alternativa decat increderea.

| MaNNuu explică (pentru suntserios):

Sunteti batuti in cap aman2 la fan curier si urgent curier e voie ..adica daca vanzatorul scrie o foaie si o semneaza cum ca eu am voie fan-ul imi da voie..acuma va rog raspundeti-mi daca se poate si la posta

| MaNNuu explică:

NU are rost sa imi mai raspundeti ca nu se poate caci stiu sigur m-am interesat ca la fan curier si rapid curier se poate daca semneaza cel care trimite o foaie sau ceva de genu... vreau sa aflu daca se poate si la posta