| xLionel a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva in legatura cu temperatura procesorului? Am instalat un program sa vad ce temperatura are si are in jur de 50-65 grade celsius stiu ca nu este normal sa aiba temperatura asta... mentionez ca sistemul de ventilatie este putin defect (haraie de ma scoate din minti). Ce as putea sa-i fac sa nu mai ajunca la aceasta temperatura? Dau funda mareeeeeee! big grin

3 răspunsuri:
| KostyCool a răspuns:

Daca este laptop, cumpara un cooler, costa undeva in jur de 40 lei-50 lei! daca este calculator desfa capacul de la unitate ca sa intre aerul, iar cand o sa iti cumperi ventilator, sa nu uiti sa cureti, pentru ca s-ar putea sa intre praful acolo! funda?

| Seby90 a răspuns:

Procesorul meu ajunge si la 70grade, tot ce este pana in 75 grade, este admisibil.

| TacaPaca a răspuns:

POate fi de la pasta termoconductoare de la procesor. Spune si tu de cat timp n-ai mai verificat pasta...iar sunetul poate fi si de la altceva nu doar de la cooler.