| RedAppLe a întrebat:

Buna TPU.Maine voi fi cavaler de onoare si nu prea stiu ce trebuie sa fac...Ati putea sa ma ajutati?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Marison a răspuns:

Cavalerul de onoare are in lista de responsabilitati planificarea petrecerii burlacilor, impreuna cu toate detaliile: invitati, locatie, meniu, bauturi etc.
Cavalerul de onoare este responsabil pentru verighete: trebuie sa le tina asupra sa, pana la momentul potrivit. De asemenea, el trebuie sa se asigure ca ofiterul starii civile este platit, sa semneze certificatul de casatorie si sa o insoteasca pe domnisoara de onoare.
Cea mai memorabila si importanta sarcina a cavalerului de onoare din timpul petrecerii este discursul sau. Acesta ar trebui sa fie mai mult decat un simplu toast, trebuie sa fie o poveste despre mire spusa din inima sau nostima (preferabil ambele).

Discursul ar trebui sa mentioneze si numele miresei si sa se incheie cu o urare pentru fericirea mirilor.

Cavalerul mai trebuie sa danseze cu mireasa, cu domnisoara de onoare si cu celelalte domnisoare de la petrecere. In final, la incheierea petrecerii, cavalerul de onoare ar trebui sa ii conduca pe miri cand se retrag.

4 răspunsuri:
| DarkSunshiine a răspuns:

Stiu ca nu este un raspuns dar de unde esti ca am si eu o nunta mainebig grin

| BlackFuneral a răspuns:

Eşti cavaler de onoare la nunta "prezidenţială"?
Nu ştiu ce sfat să îţi dau.Fă ce vrei.