| Sonofawitch a întrebat:

mi-am cumparat un monitor lcd philips 191v.Rezolutia maxima este 1366x768. daca dau pe ea icoanele nu se vad clar si nici imaginea.am o placa video sapphire radeon n 6790 si procesor amd a6-3650.va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Instaleaza de pe situl oficial amd-radeon ultimul driver la placa video! daca nici asa nu vrea, intra in bios si vezi setarile cum sunt! trebuie ca biosul sa iti vada placa video radeon 6790. nici asa nu vrea, desfa carcasa si vezi daca placa se alimenteaza corespunzator si este fixata bine! sau poate e o problema la cablul ce iese din placa si duce in monitor! ti-am dat de lucru, succes si craciun fericithappy