| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.o intrebare: eu sunt elev la Scoala Sanitara avand 20 de ani..intrebarea mea este: daca doresc sa lucrez iar firma respectiva are program doar de 8 ore, as putea sa lucrez cu jumatate de norma

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu angajatorul. Pentru motive intemeiate, ar putea accepta, dar cine stie...
Daca e posibil sa lucrezi doar 4 ore, trebuie inca un angajat care sa desfasoare activitate medicala in celelalte 4 ore descoperite.