| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Sarbatori fericite. Vin cu o intrebare si sper sa gasesc un raspuns folositor.Am descarcat si instalat recent Firefox.Toate bune pana cand la pagina de pornire apare scris amazon.com.Cum scriu ceva acolo, ma baga pe amazon.Foarte stresant, zau.Am setat din optiunile la browser sa-mi porneasca google dar vezi tu, ca la repornirea firefox tot amazon.Cine stie o rezolvare, sa scap de amazon si sa-mi porneasca google.De asemeni amazon e si in dreapta,in casita de cautare,cea cu lupa,stiti. as vrea o solutie va rog, e cumva vreun virus, malware sai ceva? imi puteti da si un link de unde sa descarc mozilla firefox daca cumva trebuie dezinstalat firefox-ul prezent. Fundita bineinteles.:

Răspuns Câştigător
| madamadas a răspuns:

Deci ar trebui sa intri in Control Plane si sa dezinstalezi progamele care au legatura cu amazon (au numele amazon) intelegi ce vreau sa zic... Pe langa asta intri la Fierfox in optiuni ==>General pe bara de sus ==> scrie la pagina de start ce pagina de start vrei/ Acolo la lupa te uiti putin mai in stanga si apare iconita cu amazon si selectezi Google. Sper sa te fi ajutat. Fundita?

| anonim_4396 explică (pentru madamadas):

Multumesc,pe viitor asa voi face.Pentru ca am tot asteptat un raspuns, am dezinstalat mozilla si am descarcat mozilla in limba engleaza.Acum e ok, dar voi tine seama de sfatul tau.

2 răspunsuri:
| Alecsandru17 a răspuns:

Schimbă motorul de căutare.