| 000Diddy000 a întrebat:

TPU! Sunt clasa a VII-a, deci inca mai am timp de gandire dar... Vreau sa devin arhitecta, cu desenul ma descurc, matematica la fel, ce alte materii imi mai trebuie pe care sa le stiu foarte bine pentru a putea intra la Facultatea de arhitectura? Stiu ca gandesc de parte... si, avand in vedere ca in fiecare saptamana ma duc la Palatul copiilor la cercul de desen nu as vrea sa dau la Liceul de arte la profil arhitectura. As vrea sa intru la Murgoci, dar nu stiu pe ce profil? Cine ma poate sfatui si pe mine? Dau fundita+vot!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Arhitectura e relationata cu matematica in cea mai mare parte asa ca nu iti faci probleme, cauti prof. mate - fizica de ex.