| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu..sunt la profilu de mate-info intensiv am intrat acolo pentru ca n-am avut medie pentru stiinte sociale..eu stiam ca dau bac la romana mate si laegere dintre fizica bio chimie..insa anul asta am aflat ca s-a modificat si dau bac la fizica chimie biologie (toate 3).asa este? si vreau sa stiu la ce materii se da bac la profilu de stiinte naturale.ms.si dau funda.

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Eu dau bacul anul asta(sunt a 12-a0. Dau la romana, mate si, la alegere, intre fizica, chimie, info si bio.Eu dau fizica. Insa daca esti in clasele 9-10, s-ar putea sa intri cu legea noua si sa dai romana, matee si proba combinata de stiinte, cu fizica, chimie si bio. Succes!

5 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Păi ce ai spus tu la stiintele naturii se da la bac rolling on the floor

| MadalinNedelcu a răspuns:

Dai Matematica, Romana si o proba la alegere intre Informatica, Chimie si Biologie. Nu cum spui tu.

| LittleKidu a răspuns:

Nu. Alegi intre bio, chimie, fizica si info si dai obligatoriu la doua limbi straine +mate si romana.

| AnDrEi01TeCh a răspuns:

Deci la mate-info nu stiu cum e imi pare rau dar parca un prieten de al meu a facut romana mate si la alegere intre bio fizica sau chimie.la stiinte naturale (unde merge verisorul meu si stiu foarte bine ce face) a facut mate si romana si a ales intre bio mate si chimie exact cum ai zis tu! sper ca te am ajutat!

| Serban_Alexandru_1995 a răspuns:

Eu sunt la mate info in clasa a XII si te asigur ca metodologia nu sa shimbat si nici nu o sa se schimbe.