| Cristyan21 a întrebat:

Sunt in clasa a - 8a si as vrea sa dau la stiinte sociale
dar nu stiu exact ce materii fac si cate ore si daca mi-ati putea zice cate ore de romana,mate si pana in ce clasa fac mate,biologie, chimie, fizica si la ce materii dau teza?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

La stiinte sociale faci 4 ore de romana pe saptamana, si preponderent istorie, geografie, limbi straine, plus obiecte noi: logica ( in clasa a 9-a, psihologie, sociologie, filosofie) si latina.
Teza dai la romana, istorie sau geografie ( la alegere), o limba straina ( la alegere) si logica.
Stiintele au ore putine ( la mate de ex sint 2 pe saptamana) si se fac pina intr-a 10-a inclusiv. Apoi ramine o singura ora de stiinte pentru ultimii 2 ani.
Bac-ul se da ( deocamdata) la romana, o limba straina, geografie sau istorie si la alegere intre logica, psihologie, sociologie si filosofie.
Oricum nu dai la stiinte in nici un caz ( mate, fizica, chimie, biologie).

3 răspunsuri:
| Aide a răspuns:

Daca ai face pe profilul filologie - ai 2-3 ore de mate pe saptamana si ....NU DAI BAC LA MATE... daca dai la mate info e mai complicatwinking

| Sadop a răspuns:

Clasa 9-10 : 4 ore de romana, 2 ore de matematica, 2 ore de fizica, 1 ora chimie, 1 ora biologie.
Clasa 11-12 :3 ore de romana, 2 de matematica. Nu mai faci fizica, chimie si biologie :).
Mai multe detalii :http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/ss.htm
Dai teza la romana, matematica, istorie/geografie si un optional :).