| Tobbyas a întrebat:

Vreau sa achizitonez niste boxe pana in 300 de lei noi noute. Imi puteti recomanda niste boxe?
Va multumesc!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

Logitech x 530 sau x 540

10 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Fara sa spui la ce le folosesti (muzica/filme), pe ce sursa le folosesti (placa sunet dedicata/integrata), ce muzica asculti sau ce asteptari de la un sistem in bugetul asta, nu cred ca poate fi nimeni atat de subiectiv incat sa-ti recomande ceva.

Da-mi detaliile cerute mai sus si apoi iti voi face recomandari.

| Tobbyas explică (pentru Utilizator1234):

Pai pentru scoala ...mai mult pentru clasa sa pun muzica

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Tobbyas):

Eu iti cer 3 detalii, tu imi spui "pentru clasa sa pun muzica". Daca nu ai chef sa citesti si sa scrii, cumpara ce ti-a recomandat raspunsul castigator, du-te la scoala cu o cutie de 1x2 mp si 15kg greutate, pune muzica si o sa se auda oricum groaznic de murdar si de fals, ca de altfel cum se aud toate Logitech-urile, geniusurile si alte sisteme care le iau ochii nestiutorilor cu o cutie de bubuiala care huruie si niste sateliti de 2 lei care redau niste zgomote aleatorii.

| Tobbyas explică:

Pentru clasa mai mult ..sa pun muzica etc

| Tobbyas explică:

Pai nu vreau ceva sofisticat... pentru muzica mai mult, sa le conectez la telefon si sa pun muzica

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Tobbyas):

Daca vrei portabile (fara cablu pentru sursa de curent) http://www.pcgarage.ro/boxe-portabile/microlab/md212-black/
Boxele portabile nu merita mai mult de 150 Ron

Daca vrei cu alimentare la sursa de curent (le poti folosi si acasa, evident): http://www.pcgarage.ro/boxe/microlab/b-77/
Fa un efort de 30 de Ron sau cauta-le in alte magazine pentru ca merita fiecare leu. Desi au si ele minusurile lor, la capitolul muzica sunt cu mult peste conventionalele 5.1/2.1.

| Tobbyas explică:

Multumesc pentru sfat, dar la acelea Microlab 2.0 nu au bass?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Tobbyas):

Sistemele 2.0 nu au subwoofer separat (de aici si denumirea). Desi nu au subwoofer separat, redau corect bass-ul din melodii, nefiind strident si obositor ca la un 2.1 de exemplu, unde totul este practic acoperit de bubuiala subwooferului.

Acum daca vrei bass bubuit, uita-te la 2.1. Ca brand-uri recomand Microlab, Edifier. Cam astea ar fi un compromis, desi repet, nu se vor apropia deloc de fidelitatea Microlabului din raspunsul anterior (Microlab b77). Dar daca vrei neaparat o cutie cu bubuiala...
http://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/m3100sf-black/
http://www.pcgarage.ro/boxe/microlab/m-500u/

| Tobbyas explică:

Mai mult pentru scoala ..ascultat muzica in pauze ...si imi trebuie ceva putere 40 W +

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Tobbyas):

In afara de Edifier-ul de mai sus, ti-am recomandat doar boxe cu >40W.
Daca mai plusezi putin, poti ajunge la acest 2.1: http://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/e3300-black/

Repet, daca vrei sa bubuie, cumpara orice Logitech/genius iti place, la capitolul bubuiala fara rost cred ca sunt cei mai buni. Daca vrei calitate, fidelitate, cumpara Microlab B77 sau alt sistem 2.0 daca tu crezi ca este altul mai bun. Daca vrei sa ai si bubuiala, dar totusi o calitate ceva mai buna a sunetului, cumpara ce ti-am recomandat eu din categoria 2.1.