| Ilie_Cristina_1994 a întrebat:

Vreau sa trimit prin posta cu plata ramburs niste stikeez(doua ). Incap in plic, deci nu cred ca e nevoie de colet. Cat ma costa si cum fac ca destinatarul sa plateasca suma pentru expediere? Nu am mai lucrat cu posta si am inteles ca este mai ieftin decat prin curier. Care e procedura? Vreau raspunsuri competente. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Ana00005 a răspuns:

Pai numai un plic costa 2-3 lei si 6-7 cu confirmare de primire.Ar fii bine sa ai macar 10 lei pentru ca unii de la ghiseu vor vrea sa 'cantareasca' plicul.Si depinde unde vrei sa il trimiti, departe sau mai aproape.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un răspuns competent îl primești direct de la poștă.
Succes!
Pa, pa.

| express11 a răspuns:

Pai plicul nu cred ca ai cum sa-l pui ramburs, cu plata, doar cu confirmare de p[rimire, doar sa-l pui prin prioripost.ar fi bine sa te duci la posta sa intrebi.