| gago a întrebat:

Buna TPU vreau sa va rog ceva din tot sufletul meu am bagat telefonul S3500 in apa a intrat acolo la difuzor si s-a dus la taste si acum nu mai merg tastele va rog frumos exista o alta solutie de a-l face sa nu ma duc la service plss crying pls sunt disperat iubesc acest telefon multumesc

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Scoate-i bateria. Apoi cu un feon sufla pe el aer cald, nu prea aproape ca al topesti! Apoi lasa-l citeva zile desfacut, la 1 zi poti incerca daca a luat-o, daca nu mai lasa-l sa se usuce bine.Sigur va porni.Nu uita fara baterie si cartela sim, memorie in el, desfacut fara capace sa se evapore apa.Succes

| vlatz a răspuns:

Incearca sa il desfaci si sa il cureti bine apoi. monteazal la loc daca tot nu merge trebuie dus la service

| MisterCMD a răspuns:

3 variante:
1.Service (recomandat)
2.Cos de gunoi (recomandat)
3.Il desfaci si incerci sa cureti tastatura. (nerecomandat)

varianta 3 este nerecomandat fiindca daca faci ceva gresit risti sa folosesti obligatoriu varianta 2...