| Peter28 a întrebat:

WTF este Illuminati? Am intalnit de multe ori cuvantul si habar n-am ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| Hevnoraak a răspuns:

Iluminați au fost o societate secreta din ani 1700.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati
Multe persoane care nu știu pe ce lume trăiesc consideră că iluminți ar fi o grupare secretă care conduce lumea și tot ce se întâmplă în lume e din cauza lor.Acestea sunt basme foarte întâlnite pe youtube, unde lumea crede că tot ce zboară se mănâncă.

5 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Illuminati este o conspiratie (organizatie secreta care are ca scop preluarea controlului lumii prin manipularea masei de populatie) care se manifesta prin mesaje subliminale, ascunse in muzica, filme, emisiuni tv, reclame si multe altele.Pe scurt o conspiratie care vrea sa nu mai credem in Dumnezeu si care vrea sa preia controlul lumii

| Madalina285 a răspuns:

Nici eu nu stiu prea bine, dar din cate am auzit este o secta din care se zvoneste ca fac parte artisti ca Inna, Lady Gaga, Jessie J din cauza ca in unele videoclipuri(Poker face; Price tag) sau poze isi inconjoara ochiul cu ajutorul degetului mare si a celui aratator.

| sweet_6378 a răspuns:

what the fuk sau in romana ce dracu.

| Maria_Ruxandra_1990 a răspuns:

Iluminatii sunt niste entitati de sute de ani care influenteaza oamenii sa faca lucruri rele si ii ispiteste cu faima si gogatii.Multi artisti din industria muzicala au cazut prada lor cum ar fi Rihhana, 50 cent, Jessie J, Eminem, Katty Perry etc... daca nu ma crezi uitate aici:
http://www.youtube.com/watch?v=F_qj31euiyY