| Draaaaven a întrebat:

Ce inseamna illuminati? sau ce e?

Răspuns Câştigător
| SckizzoTrick25 a răspuns:

Iluminatii este o asociatie secrete care conduce totul din umbra... pentru mai multe informatii http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati.Funda?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Organizatia secreta a iluminatilor, derivata din masoni, se caracterizeaza prin duritate.

| Adriana1997 a răspuns:

Illuminati este o organizatie secreta fondata in anul 1776, altii spun ca este doar o simpla societate dar nu e asa. Cred ca ai auzit sau ai vizionat anume simboluri oculte in filme, videoclipuri si chiar reclame.
Priveste acest link care se spune ca ar fi doar o simpla reclama:http://www.youtube.com/watch?v=Lz52NRlCbBw
Vizionare placuta! papa;)

| KodrutZ a răspuns (pentru Adriana1997):

Te rog frumooos! Nu sint printre cei care considera ca toti cei ce considera organizatiile secrete si NWO o realitate catre care se face tot posibilul sa fim impinsi sint plecati cu sorcova, insa in cazul de fata e paranoia pura. Uite sa luam si sa analizam un pic:
1. Sarea. Tu stai cu zaharul pe masa? Eu nu, si majoritatea familiilor pe care le cunosc si in majoritatea caselor pe care le-am vizitat tin sarea pe masa, iar zaharul in dulap. Satanisti?
2. Singele/sucul/sosul de pe fusta fetei. De Craciun se folosesc mai multe sosuri si sucuri rosii ca de obicei. Ce ai fi vrut sa fie, Guacamole?
3. Gemenii imbracati identic. Satanisti, desigur. La fel ca si toate milioanele de gemeni care sint imbracati identic de mici apoi, odata ajunsi adulti, de regula isi aleg aceleasi haine, chiar atunci cind traiesc la mii de kilometri distanta. Satanisti si astia, desigur. Toti.
4. Scena cu Baphomet e geniala. Lipseste tronul.
De la punctul asta nici nu mai comentez. Autorul clipului habar n-are ce spune. Lucifer e una, Baphomet e deja alta poveste. O discutie foarte interesanta pe tema asta gasiti aici - http://www.evocationmagic.com/viewtopic.php?f=9&t=8079

Problema nu sint niste nenorocite de reclame sau faptul ca in clipule Rihannei poti gasi o gasca de simboluri satanice (Rihanna, Beyonce, si tot inainte, daca stai sa cauti gasesti si in clipurile lui Salam sau ale lui Guta), problema e ce se intimpla cu adevarat in lumea reala, dincolo de TV, Internet si toate prostiile care stau ca un voal peste ochi. Problema e ca din ce in ce mai multi oameni nu mai reusesc sa priveasca dincolo de mirajul acestui voal.

| Certains a răspuns:

Uite aici raspunsul
http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati
Si eu sunt pasionat;)
O seara buna :D