| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac la psihologie un proiect in powerpoint,o autoprezentare a personalitatii noastre(seman cu., tipul temperamentului.) care sa contina 15 slideuri. Cum ar trebui sa incep si ce as putea scrie atata despre mine?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

15 slide-uri nu inseamna 15 pagini normale. In powerpoint poti avea si un singur cuvant pe pagina/slide, in slide-uri se trec in general cuvinte/idei cheie, care sa te ajute pe tine sa faci o prezentare, sa ai un discurs. Incepi spunand ca exista mai multe temperamente si le prezinti, cu liniuta, eventual cu o scurta prezentare, in cateva cuvinte, a fiecarui tip de temperament, apoi continui spunand ce temperament ai tu si eventual faci o descriere mai detaliata, teoretica, a temperamentului respectiv, dupa care continui cu prezentarea temperamentuui caruia crezi ca apartii, cu o prezentare mai detaliata decat a celorlalte. Dupa aceea o sa spui ca tu ai acest temperament pentru ca :... si reiei caracteristicile generale ale temperamentului caruia ii apartii, cu exemple, adica sa spunem ca esti tipul sandvinic-spui ca esti sociabila, ai multi prieteni, participi la..., faci voluntariat etc. Esti o persoana dinamica, faci sport, participi la competitii, etc. Ai sa vezi ca o sa ai nevoie chiar si de mai mult de 15 slide-uri :) Ai aici prezentarea tipurilor de temperamente din care poti face cam 9 slide-uri (1, prima, cu cele cateva cuvinte generale, apoi cate 2 slide-uri pe fiecare temperament) http://descopera-tee.blogspot.ro/2013/03/tipuri-de-temperamente.html
Daca vrei, poti sa-mi mai dai un semn daca te poticnesti pe undeva. Succes!

| Buresbista123 a răspuns:

Plecand de la sexualitate pana la relationare si filozofie despre viata etc