| DenissaDeea a întrebat:

Buna tuturor. Ce feluri de flori va plac si de ce? Ma refer la florile care se tin in apartament! Care credeti ca sunt mai frumoase ca aspect?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac plantele care fac flori, si prefer sa am bulbi in ghivece in functie de anotimp.crinii rosii(care nu sunt toxici ), orhideele care tin foarte mult, muscatele, trandafirii japonezi si margaretele

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu am in casa multe ghivece cu Anthurium Andraeanum (Flamingo) care are cate o frunza rosie (ce seama a floare) ce tine cate 3-4 luni. Imi place pentru ca este mereu inflorita. In afara de asta imi plac foarte mult trandafiri de camera si am foarte multe varietati (culori) diferite - rosu, bordo, galben, portocaliu... Si mie imi plac mai mult florile care au flori. Iubesc florile, desi de ingrijit sa ocupa mai mult sotul meu de ele (este pasionat)
Cam asa arata anthurim -adica floarea flamingo
http://images.google.ro/......tp?/images

| adina68 a răspuns:

Preferatele mele sunt:
gardenia - care are niste flori superbe, foarte intens parfumate
azaleea, trandafirul japonez - pentru aspectul lor
violetele- deoarece sunt usor de intretinut

Cele mai frumoase ca aspect mi se par azaleele, crinii imperiali si gardenia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Florile care sunt mai frumoase ca astect sunt trandafirii, dupa mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie im plac trandafiri rosi pentru ca inseamna te iubesc

| lrss a răspuns:

Orhideele sunt foarte frumoase, tin cateva luni inflorite si nu sunt pretentioase.