Întrebare recomandată | Andreirosus a întrebat:

Bună, unde pot sa plătesc online taxa examinare teoretica ARR
Duminica fiind închis la posta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Taxele ARR se achită în contul Agenției ARR de unde se va elibera/viza certificatul, în nume propriu.

Plata se face prin mandat poștal (la orice oficiu poștal) sau direct la Trezorerie. Candidații se prezintă la examen cu chitanța care dovedește plata taxei de examinare.

Recomandare: pentru mai multe probe, se cumulează suma și plata se face pe un singur mandat poștal/chitanță trezorerie."

https://atestate-rutiere.ro/informatii/

| Hyperion7 a răspuns:

Oricum plata nu se procesează dintr-o dată, daca ar fi (deși nu știu să îți zic exact o platformă)
Nu poți plăti luni dimineață?