| sebweb a întrebat:

Va rog help repede daca se poate :D Pt cei care se pricep la siteuri... vreau sa fac un site pentru firma lu taicamiu (firma de parbrize auro) ceva in genul "http://www.parbrize.ro" si nu stiu daca as avea nevoie de ceva acte ca sa fac un site LEGAL :D sau doar cumpar domeniul fac scriptul il incarc si gata ...si inca ceva cam cat la% din script trebuie sa fie facut de mine ca sa nu am problema (copyright sau cum :D) daca copiez o parte de pe un site. una de pe alt site si la final ajung sa am un script facut din mai multe surse se pune ca e al meu?(ex: meniu de pe siteul www.exemplu.ro fundal de pe siteu ww.exemplu1.ro e bine asa?

4 răspunsuri:
| SnicK a răspuns:

Parbrize.ro exista deja laughing
In legatura cu copyright trebuie sa vorbesti cu cei care detin acel site ca sa le poti lua poza, eu zic sa te inspiri singura.Si angajeaza pe cineva sa te ajute la script, nu e nevoie sa plagiezi.BAFTA SI NOROC

| MariuZ a răspuns:

Nu iti trebuie actehee hee doar sa platesti domeniul. Aia o sa-ti faca si factura+chitanta (electronica, probabil). bafta happy

| sebweb explică:

Parbrize.ro era un exemplu ...si sunt baiattongue

Răspuns utilizator avertizat