| bibi4v a întrebat:

vreau sa cumpar un filtru pentru apa de la robinet, sa o curete de toate impuritatile sa fie baubila.
ce recomandati?
nu vreau filtru de ala de se pune pe teava de apa inainte de robinet, ci ceva sa il pot monta in bucatarie pe robinet sau langa. daca folositi ceva de genul asta spuneti-mi si mie ce si mai ales daca e bun de ceva. daca aveti si un pret estimativ ar fi genial.
Mersi

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Apa de la robinet este potabila(baubila), chiar daca nu este cea mai stralucita...

| bibi4v explică (pentru ombladon):

Stiu. chestia e ca are niste particule micute de rugina de la tevi.(sa nu intelegi acum ca e apa maro). si am pus filtre pe teava si filtre la robinet si tot trec. si vreau ceva sa purifice ca lumea apa sa nu ti se intoarca stomacul cand o bei.

| bibi4v explică:

Le-am vazut pe cele de la Nikken dar nu stiu cat de bune sunt. http://www.ghidul.ro/nikken/produse-servicii/filtre-apa-66585

| CCarmencita a răspuns:

Aici http://www.familyaqua.ro/vmchk/Filtru-Apa-Tip- ECONOMIC/Filtru-de-apa-COMPLEX-cu-5-stadii-de-filtrare-in-serie si aici http://www.romet.ro/ro/apa/apa_potabilizare_purificare.php... gasesti filtre pentru apa.

| ApaPura a răspuns:

Salut,

Iti recomand un filtru cu osmoza inversa.Se monteaza dedesubtul chiuvetei tale iar sus pe masca va fi montata o baterie separata fata de cea pe care o ai deja.Produce aproximativ 100 de litri pe zi de apa pura ceea ce inseamna ca acopera necesitatile unui numar de 5 persoane.

Intra aici www.apa-pura.com completeaza formularul si vei beneficia de testare gratuita a echipamentului de filtrare daca locuiesti in Bucuresti timp de 15 zile. Suna la 0733 54 36 04 iar departamentul nostru de vanzari te va programa pentru testul apei folosite de tine, totul gratuit.

| eSpring a răspuns:

Buna. Daca vrei un filtru de apa complet si usor de manevrat, contacteaza-ma la tel. 0727.805.041. Te voi ajuta si cu o demonstratie daca esti din Bucuresti. O zi buna.