| FunnyLoOVe a întrebat:

Vreau sa imi pun un status la mess si nu stiu ce fel de status.Ma puteti ajuta? Niste idei va rog... dau funda!:-D

Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

starTelefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

[ nu`s ][ wave` ]niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

starTe poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

starNici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

starChiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

starAm pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

starAm invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

starMultumesc Lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans, mi-e indifferent Constient ca fiecare hop... e o incercare Si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!''

starorice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste. dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l dorescwinking

star. invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

starnu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, SMYLE.chiar dk uneori, inima iti moarenu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, SMYLE.chiar dk uneori, inima iti moare

starLe pui conditzii, la toti care t vor
Uita-te dar nu atinge, si uite-asa tu ii omori
Fermecator, ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl
Este extraordinar mersu' ala intepat
Iese din normal mersu' ala elegant
Stii prea bine, la tot ce ma refer
Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper
Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf
Semneaza, Domnïshoara care te-a dat peste cap!

starAi reaprins in mine spiritul de luptator
O simpla atingere si simt ca sunt nemuritor
O singura scanteie si-am luat foc instantaneu
Te voi pretuii mereu ca pe o piesa de muzeu
Chiar daca eu nu`ti dau de inteles cat de mult tin la tine
Parca secundele sunt ore...cand nu esti langa mine
Orele sunt zile, zilele sunt saptamani
Timpul nu`si mai are rostul, eu nu mai am forta in maini
Suntem stapani pe propria soarta, intram amandoi pe poarta
Pasim usor pe nori, trecem prin stari, parca e prima data
Cu sarutari fierbinti in zori de zi ne trezim unul pe altul
Si`mi vine greu cand tu nu esti sa vad ca iar imi e gol patul
Te plimbi mereu prin mintea mea, poate de`aia ma port ciudat
Mai toti mi-au spus pana acum ca sunt putin distrat
Nu vad nimic in jurul meu, te vad pe tine peste tot
Sunt dependent, iar pentru mine tu esti singurul antidot

starEsti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodata
As vrea sa ramenem asa, sa nu ne certam niciodata
Sper sa fie asa, exact cum zic eu,
Ca daca nu o sa ma supar pe Dumnezeu
Nu ne certam niciodata si-ti spun ca te iubesc
Tu esti cea care ma face tot timpul s-o doresc
Parte din inima si sufletul meu
Tu vei reprezenta toata viata mereu
Pentru noi doi banii n-au fost o valoare
Sa stii ca te iubesc din suflet, oare
Dumnezeu mi te-a trimis in fata?
Ca daca da ii dau a mea viata
Cum te porti, cum arati si cum razi tu la mine
Zambetul tau imi da fiori si asta o stii bine
Iubito, insa cu tine tot e ca un vis
Si atunci cand vorbesc cu tine ma simt ca-n paradis
Eu n-am avut parte pana acum de cineva ca tine
Lumea asta pentru mine se transforma in bine
Cu toate astea tu stii cel mai bine
Ca orice as face eu vin tot la tine
Orice s-ar intampla eu pe tine te iubesc
Tu esti femeia mea si fara tine innebunesc
Cand ne trezim sa te simt langa mine
Si cand te lauzi, sa te lauzi doar cu mine

startotul trece. asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme sad!"

starEa a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

starSi decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga
Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere. happy

starZambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

new love struck

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor.Mor incet.simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara

"Sa Te intorc| |napo| n’am Sa Te rog Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH Blestem ca De tot Praful Sa sE aleaga.;("

"Sh Va Plange Neincetat, dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`I Durerea O Stea, O Mangaie cU Raza Sa!:

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Fundă25 a răspuns:

Buna!

Status, spui?
Uite un link, unde gasesti foarte multe statusuri.

http://sweety-things.weebly.com/

Sper ca te-am ajutat.
O zi buna!

| MadalinaDaiana a răspuns:

~Ok daca vrei sa ma innebunesti, sa ma zapacesti, sa stii ca reusesti! Eu vreau sa te am sa te atrag, sa te dezbrac, sa te satisfac.
~Nu sunt deloc modesta si ma pis pe tine, nu ma cunosti deci nu vorbi de mine.Nu poti sa ma suporti? Asta e doar treaba ta. Dar oricum, ia mai date-n p**a mea.
~Si-as vrea sa-mi spui acum ca nu stiu sa dau clasa, ti-as rade-n fata si ti-as spune "lasa fanii sa vorbeasca".
~Imi pare rau domne' ca fata ta s-a indragostit de un golan, cine se gandea ca fetita de ieri face acum treaba c-un baiat de cartier.smug
~Adevarata drama o vad mereu in jurul meu, cheia sufletului meu e cheia lui de BMWu'.
~Vrei papusa pe tocuri, nu femeia ta urata, o vrei p-aia de face 8-uri, nu tarfa ta rupta smug.
~Visele mele se implinesc, cat bat din palme sau cat clipesc.
~ Apare-n metrou cu-n aer de taxi,
Si sa vezi impresii cand se urca-n dacii,
Zarind ce departe pot s-o poarte cracii,
dintr-o data uita ca e de la coada vacii.
~Diamantul? Nu defineste STRALUCIREA! Si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul... Sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!
~Fetele bune ajung in rai, fetele rele unde vor ele, fetele bune inghit, fetele rele scuipa.
~Si-mi spui "gandesti bine", ai fi socat daca-i sti ce cred eu despre tine smug.
~Spune-mi ce vezi ca sa vezi ce n-ai vazut smug.
~Iti place sa faci ancheta ca un procuror, sa spui zi de zi "de te prind cu altu' te omor".
~Ma cataloghezi cu sapca, pantalonii largi. Nu ma integrez in lumea ta de falsi. Hai fi serios, mintea nu consta-n toale, atitudinea mea dovedeste ca tu esti moale.
~ Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau, ca nimeni nu-si da seama ce se-asunde-n capu' tau, esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine, ai stilu' tau de-a amagii numai dintr-o privire.
~Nu-s ca voi si nu am fost niciodata. Nu-s ca voi, va repet inc-odata. Nu am vrut, nu am nevoie de mila nimanui, prietenii pe care-i am deocamdata-mi sunt destui.happy
~N-o sa mai vezi una ca mine, si dac-o sa vezi, nu-i pentru tine smug.
~Oare stii ce inseamna viata atunci cand n-ai lovele? Oare stii ce tare doare cand ai numa belele? Nu e nimeni langa tine care sa te sustina si de-0asta uneori nu sunt raze de lumina.
~Ai nevoie de un motiv, de o scanteie, care sa te faca sa darami muntii, de o femeie.
~Am doar 15 ani suna tentant, e varsta cand totusi o ardem pe tranchilizant.
~Imi place orice activitate facuta in exces, imi place sa mai dau vrajeala cat mai am succes smugsmug.
~Acasa trebuie' sa fii cuminte, stii bine nu tine, aici poti sa faci tot ce vrei, ca-altfel nu-i bine.
~Aveam limite, va jur, vorbind de alcool, acum dintre pahar si suflet habar nu am care ii mai gol.
~Oricum oh go on, stiu ca in agenda ta am ramas pissi pe care-ai iubit-o candva.smug
~Poti sa ridici muntii din loc, pentru ea e prea tarziu ca sa mai faci vreun efort.
~Fata stie sa te-alinte, stie sa te surprinda, chiar si plina de surprize niciodata nu te minte.
~Esti ca un hobby, ca o placere de top, diferenta este ca eu te-am tinut in tot acest timp pe primul loc.
~Eu sunt inceputul fiecarui pacat smug.
~Nu inteleg de ce esti atat de incapatanat, ti-am aratat ca pentru mine nu exista alt baiat!
~Extraordinara si de ce nu pentru uni superficiala, m-am saturat sa ma critice intr-una, acum e momentul sa-si tina toti gura smug.
~Nici azi nu s-a inventat un baiat care sa merite tot ce-am eu de dat.
~Ai vrajeala proasta si e pacat, nu sunt genul de fata ce sare in bratele oricarui barbat, nu sunt o sfanta, dar nici-o vagaboanda, imi plac baieti care stiu cum sa se poarte cu o fata.
~Azi nimeni nu ma mai trage de fălci, chiar tipic. Ce n-aveţi tupeu sau numai sunt simpatic?
~Stiu, iti amintesti si acum cand ne-am cunoscut. Ti-am zambit fara sa vreau, poate de-asta m-ai placut!
~Sa nu te-ntorci plangand ca-ti f**t una. N-am sa te mai ling pe gat, dar tu mai poti sa-mi sugi p***a!
~Lumea e buna numai la dat din gura, cand te uiti in oglinda vezi aceeasi figura, candva prea copilaroasa, acum mult prea matura.
~Cand treci pe langa mine tu nu te poti abtine intorci capul dupa minesmug.
~Uita de exterior si "paseste" in interior, exteriorul e o simpla aparenta, interiorul e intru-totul o esenta.
~Tot fumul asta din ambient ma face sa ma misc mai cu talent.smug
~Masini si vila cu piscina in curte, te lauzi si imi spui ca ''este multe''. Mai lasa-ne, pustan de bani gata, pentru ce ai sa-i multumesti lui tata.
~Clubul vagaboandelor cu zero venit, saluta cu respect vagabonzii care inghit.smug
~Daca vreodata visezi ca ma poti invinge, trezeste-te si cere-ti scuze.
~Multumesc de participare. Iti zic PA! Felicitari! Ai iesit din viata mea smug.
~Traieste intens, nimic nu s-a schimbat, totul e la fel, nicaieri nu e mai bine ca la mine-n cartier love struck.
~Ti se rupe inima, iti plange sufletul, fiindca acum doar in poze imi mai vezi zambetul!
~Fa-ti temele, suntem in mileniu 3. Fat-Frumos e la pensie, acum vrem derbedei.
~Fata asta are tinte-nalte si vagabonzi cu ganduri necurate.
~Si esti mai fals decat vocalizele la megastar, si impresii de star "avec moi, ce soir".
~Desi te cunosc, iti dau un zambet contra-cost.
~Un baiat se uita acum, vrea si el ceva mai bun, fetelor smug ce-i oferim? Un bye-bye si mai vorbim :*!
~Esti doar un sclav fals printre prietenii mei falsi, iti spun numai 4 litere : MARS.
~Oficial imi merge bine, in secret mi-e dor de tine.
~Inc-o seara incepe gratios, parfum in aer, nimeni nu sta jos. Pahare pline, agitatie si o bruneta care face senzatie. love struck
~Tu vrei sa ma tii ca intr-o lesa mereu. N-ai inteles ca nu exista zgarda pentru gatul meu?!
~Grupul fetelor cu bot roz, saluta baietii care saliveaza =p~.
~Esti dulce... ca un strop de lamaie.
~Paharele sus! Sampania sa curga! Respect pentru fetele destepte care i-au facut pe fraieri sa planga!
~Arzi de nerabdare sa dispar cand apar, daca arzi de nerabdare, arzi de tot macar smug.
~ Si steaua de pe cer ce odata stralucea si-a pierdut lumina in clipa in care el a zis PA!
~Se afiseaza pe strada, o frumusete de gazela, si cand o vad cad si muncitorii de pe schela. Ea e rebela, dar e fata fidela. Doamne ce decolteu are, 10 pe tabela.
~Toti seamana cu tine si tu semeni cu oricine deci gasesc oricand 20 ca tine.
~Se-aude poc poc poc. Picioare ambalate in pantofi cu toc si daca te-a privit e supradoza de noroc.:Xsmug
~Nu te stresa, ca nu ai pentru cine. Nu-l mai iubi. Nici el nu te iubeste pe tine.
~Uita-ma tu! Uita si pentru mine ca eu nu reusesc.
~Merg singura pe drumul meu. Iar daca am o prietena, aceea sunt eu!

~Fundita puppy dog eyes?

| alesia29 a răspuns:

Ceva de prietenie, ca de exemplu
a true friend is hard to find
hard to keep
but impossible to forget
big grin
fundita?

| Snaker a răspuns:

Caut status si nu gasesc...Caut status si nu gasesc.Toate statusurile sa apeleze la mess u meulaughing

| iuliutzza a răspuns:

Uite aici un site http://www.statusuri.ro/ :D sper ca ti-am fost de folos :D

| BeeZsiAtat a răspuns:

1.Sunt extrem de simplă şi extrem de clară... dar pot fi şi extrem de calmă dar extrem de vulgară

2.Vezi tu scumpo, o fi stat sh` cu tine, stiu stiu c`a arso si cu altele ` dar vezi tu `el are o fta si pentru el. fetita lui e cea mai importanta

3. Din 10 vorbe 9 le-am auzit. Viata mea a fost un spectacol. Din 10 fapte 9 eu le-am trait nu astept decat un miracol. 9 din 10 lucruri ma fac sa fiu mai rece! Si atat!

4.Simpla in cel mai complex mod. timida cu un tupeu fantastic. zapacita in cel mai serios mod. rea, dar totusi BUNA! smug...

5. Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost!

6.•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase. Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •

7.Chiar daca zambetul tau dureaza o clipa tu stii

Ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vi...

8.Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

9.As vrea ca atunci cand te uiti la mine sa spui: Ba, thu chiar ai tinut la mine!

10. Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca... dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

11. Spune-i stop cand te streseaza, spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

12.Totul trece... ajeah se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urmee! rolling eyes...

13. Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck
15. Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

16.Cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel

17.Si cand te suna o arzi gen:"Ce pot sa mai fac stapane? " Si maine tu inca speri sa va impacatzi. E ca un drog si nu numai tu te'ai intoxicat

21. M`am schimbat sh pot visa acum! Nuu` mai vreauu` sa` cer, voi obtine` oricum!smug

22. Ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor Si mi-a sters lacrimile atunci cand plangeam de dor
23.Am cea mai buna prietena din intreaga lume, imparte cu mine si rele si bune, parca ar fi cu mine din acelasi sange, pentru mine ea plange!:

| Ella98 a răspuns:

Buna! mie astea doua imi plac f mult: ''daca ghicesti cate prajiturele am la spate ti le dau pe amandoua'' si ''daca sa te indragostesti e la fel ca citirea cuvintelor pe litere atunci nu vreau; e prea greu''... sper ca te-am ajutat