| TheHobbitNZ a întrebat:

Buna, vreau sa ma pregatesc pentru testul international IELTS PENTRU EMIGRARE IN SUA, CANADA, MAREA BRITANIE, etc, cum ar trebui sa procedez? Sunt din raza judetului IASI si am nevoie de orice informatie care mi-ar putea fi de folos; profesori, profesori universitari, lectii la domiciliu, institutii, centre care se ocupa cu asta si inclusiv site-uri din Romania si din afara care m-ar putea ajuta. Nivelul meu momentan este peste mediu dar cam la limita, cei care pregatesc pentru IELTS prefera sa ia cursanti doar de la avansat dar eu mai am de lucru pana atunci. Daca sunteti de prin Iasi ati putea sa ma ajutati va rog daca nu si din orice alt oras e ok. O zi minunata. Funda mare cat Statele Unite la un loc laughing)

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Pentru pregătire poți încerca la una din doamnele de engleză de la colegiul Eminescu, sunt destul de pricepute și primesc orice nivel. Una dintre doamnele de acolo chiar se ocupa cu astfel de examene, știu că e ceva șef pe la British Council pe zona moldovei. Oricum, recomand să mergi la centrul british council de pe copou să te interesezi dacă ai anumite întrebări legate de proceduri și să faci modele de teste. Cred totusi ca ar fi mai practic sa lucrezi cu un profesor ca sa te ajute in timp real si sa iti ofere si sa iti corecteze modelele de subiecte.
Multă baftă!

| TheHobbitNZ explică (pentru MadRaven):

Mersi frumos daca ai mai multe detalii poti sa imi scrii in privat te rog danielolaro@yahoo.com