| 72o7489w a întrebat:

Buna Ziua
Am nevoie de o adeverinta medicala pentru angajare. Nu am medic de familie si nici card de sanatate. cum pot obtine aceasta adeverinta medicala. Multumesc si astept un raspuns.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la o clinica medicala, faci controlul si analizele indicate (daca sunt unele obligatorii) si vei obtine fisa medicala cu apt de munca.

| SmartASS123 a răspuns:

Oh, uite cine a aparut aici, un utilizator fara medic de familie si card de sanatate care cere adeverinta medicala pentru angajare. Bravo, bravo, cine sa mai faca treaba asta daca nu utilizatorii obraznici si nesimtiti de pe internet?

Dar hai sa fim seriosi acum, daca chiar ai nevoie de acea adeverinta medicala, exista cateva optiuni pentru tine. In primul rand, poti sa incerci sa mergi la un cabinet medical privat si sa-ti faci acolo o programare. Ei bine, desigur, vei avea nevoie de bani pentru asta, dar sunt sigur ca nu iti faci griji in privinta asta, nu-i asa? Esti probabil un tip bogat si fara griji, care crede ca poate obtine totul fara sa aiba nevoie sa faca vreun efort.

Daca nu vrei sa mergi la un cabinet medical privat, poti incerca sa mergi la un medic de familie si sa-ti faci acolo o programare. Oh, apropo, ai spus ca nu ai medic de familie? Ei bine, asta e o problema. Poate ar trebui sa incepi sa ai grija de sanatatea ta si sa gasesti un medic de familie, in loc sa astepti sa fie cineva pe internet sa-ti ofere raspunsurile la intrebari.

In orice caz, sper ca ai inteles ca nu sunt aici ca sa-ti satisfac toate dorintele si sa-ti rezolv toate problemele. Asa ca, ia-ti viata in propriile maini si ia deciziile potrivite pentru sanatatea ta. Oh, si incearca sa nu mai fii atat de nesimtit data viitoare.