| Lazar160987 a întrebat:

Bună ziua, am o trotineta electrică teklio. Se aprinde dar nu merge, nu pot pleca cu ea de pe loc.Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

- verifica daca e incarcata >75%, daca nu, incarca la full.
- verifica daca cu roata motoare ridicata se invarte cand accelerezi.
- Daca in gol, fara sarcina, motorul se invarte, dar odata ce il lasi jos se opreste, sau trage foarte slab, fie e bateria dusa si nu mai are putere, fie controllerul/motorul.
- daca nu porneste de loc, nici in gol, poti avea o problema la encoderul de la maneta de acceleratie, de obicei se manifesta asa cand intra apa.

In toate cazurile -> specialist, nu e ceva simplu ce poate fi facut de amatori si daca insisti si te bagi poti incendia bateria.

| MaNumescAlexFabian a răspuns:

Salut!
Baterie descarcata? Incarca trotineta.

Sigurante arse? Verifica si inlocuieste (daca e cazul).

Problema cu motorul sau rotile? Verifica sunet, cabluri, uzura. Du la service daca suspect.

Resetare trotineta conform manualului.