| DuduLorin a întrebat:

Bună ziua. Am primit o amendă de circulație în Brașov. Puteți să-mi spuneți și mie va rog ce cui trebuie sa trec in formular?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

P.S. Daca iti deconteaza mai tarziu firma acea amenda, este alta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CUI este codul de identificare al firmei. Ai firmă? Este mașina firmei?

| DuduLorin explică (pentru anonim_4396):

Este mașina mea personală, și vreau să plătesc amenda online.

| darrio2007 a răspuns (pentru DuduLorin):

Daca este masina ta personala, nu ai treaba cu acel C.U.I.
Nici daca erai cu o masina a firmei, nu aveai treaba. Masina este a firmei dar volanul este al tau. Raspunzi personal de modul cum conduci. Deci amenda o platesti tu ca persoana.

| DuduLorin explică:

Datele mele personale le am trecut, dar nu știu ce date trebuie sa trec la căsuța in care scrie CNP/CUI al persoanei pentru care se face plata...

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuduLorin):

La CNP/CUI treci CNP-ul tău sau CUI dacă ai firmă, după caz.

| DuduLorin explică:

A platit cineva amenzi online?