| Seby98Seby a întrebat:

Am schimbat carcasa la o unitate si nu o mai pot porni...Am pus si frontpanne_ul vechi. Se aprind ledurile de la hdd si power insa nu se deschide...ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:
- nu ai conectat bine front panelul -si mai exact butonul de la power; oricum, toate trebuiesc legate unde trebuie caci altfel vei arde pc-ul; ledul de la power poate sa se aprinda si daca il pui la restart; pentru o conectare buna verifica manualul placii de baza;
- nu ai conectat ventilatorul;
- memoria ram s-a miscat si nu este introdusa bine in slot.